Supra AnCo-TV
Supra´s AnCo är en 75 Ohm kabel som kan användas till flera kopplingar. Digital ljudöverföring, bildöverföring för komposit eller komponentvideo (vid den senare måste tre kablar kopplas separat) eller som i detta fallet, till antennöverföring.
Namnet AnCo står för förkortningen AntennCoaxial.
AnCo är en smått nerbantad upplaga av storsäljaren Trico och har samma låga kapacitans och är isolerad med gasblåst PE som ger endast 58 pF/m, vilket medger en överföringshastighet som motsvarar 78 % av ljusets hastighet.
Skillnaden mellan AnCo och Trico ligger i att AnCo är enkelskärmad med en flätad skärm av silverpläterad OFC-koppar. Trico är dubbelskärmad.
Skärmen ger ett effektivt störskydd. Centerledaren är av silverpläterad OFC, som förbättrar kabels högfrekvensegenskaper.
Notat!
F-M i kabelns namn (AnCo TV F-M) står för "female" och "male", d.v.s. att det är en honkontakt i ena änden och en hankontakt i den andra.
Kabeln kan även specialbeställas i en M-M upplaga. Lägg en kommentar om detta i orderläggandet, om en sådan kabel önskas.
Fler produkter från Supra
Supra CAT7+ RJ45 FRHF
Svenska Supra har med denna kabel utvecklat en riktigt gifti
Pris: 270:-
Läs mer...
Supra AnCo-TV
Supra´s AnCo är en 75 Ohm kabel som kan användas till flera
Pris: 355:-
Läs mer...
Supra BiLine
BiLine från Supra är en kabel vars konstruktion är helt iden
Pris: 430:-
Läs mer...
Jentech HDMI with Ethernet
• Made by Supra
• High Speed HDMI med Ethernet och full
Pris: 250:-
Läs mer...






